FAQ

Yük ileticileri için tüm cevaplar

Saloodo! Araç kapasitelerinizin taşıma siparişleri ve hızlı ödeme ile optimize edilmesi için dijital lojistik çözümünüzdür. Tek bir iletişim noktası ve sözleşme muhattabı ile geniş bir nakliye talebi yelpazesine, toplamadan dağıtıma gerçek zamanlı taşıma güncellemelerine ve dijital dökümantasyona erişiminiz olur. Güvenli ödeme, dijitel dökümantasyon ve güvenilir, tek bir sipariş takibi arayüzü ile günlük işlerinizi basitleştiriyoruz.
 1. Ücretsiz kaydolun ve istediğiniz cihazdan (cep telefonu, tablet veya bilgisayar) istediğiniz zaman, istediğiniz yerden hesabınıza erişin.
 2. Çalışma arkadaşlarınızı kendi hesaplarını yaratıp sizinle birlikte çalışmaları için davet ederek günlük iş akışınızı verimli hale getirin.
 3. Farklı bölgelerden binlerce nakliye siparişine erişim sağlayın.
 4. Kişisel tercihleriniz doğrultusunda taşıma rotaları belirleyin ve kaydedin. Bu tercihlere uyan siparişler eklendiğinde anlık bilgilendirme alın.
 5. Saloodo! Sürücü Uygulamamız aracılığı ile sürücülerinize direkt olarak taşıma siparişi atayın ve anlık yük güncellemeleri alın.
 6. Teslimat kanıtı (POD) kontrol edilip onaylandıktan sonra hızlı ödeme garantisi
 7. Tek iletişim noktanız olarak, operasyonel ve yönetimsel konulardaki sözleşme muhattabınız Saloodo!’dur.
 1. “Taşıma Firması Olarak Kaydol” a tıklayın.
 2. İstenen detaylar ile “Saloodo! Kayıt formu”nu doldurun.
 3. Hesabınıza giriş ve şifre belirlemeniz için e-post hesabınıza göndereceğimiz doğrulama linkine tıklayın.

  Not: Teklifilerini sunmadan önce kontrol panelinizdeki “Profil” kısmına firmanızın güncel belgelerini hesabınızı doğrulayabilmemiz ve kayıt sürecini sonuçlandırabilmemiz için yüklemeniz gerkiyor.

Kayıt başvuru adımını bitirip yeni bir hesap açtığınızda aşağıdaki belgeleri yüklemeleniz gerekiyor:

 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil kadı
 • Antetli kağıt ile banka detaylarınız
 • Sigorta sertifikanız

  Not: Belgelerinizi çeşitli biçimlerde yükleyebilirsiniz (JPG, PDF veya PNG). Lütfen talep edildiğinde gerekli belgeleri sağladığınızdan ve sigorta poliçe sürenizin sonunda yeni poliçenizi yüklediğinizden emin olunuz. Bu konuda sorularnız olması halinde lütfen “Canlı Sohbet” seçeneğimizim kullanın yada help@saloodo.com.tr adresine e-posta gönderin.

Firmanızın belgelerini Saloodo! Hesabınızı doğrulamak ve onaylamak için istiyoruz. Doğru belgeleri yüklemeniz bu belgeleri DHL davranış kuralları çerçevesinde kontrol edebileceğimizden gecikmeleri önleyecektir. Belgeleriniz doğrulandıktan ve onaylandıktan sonra navlun teklifleri verebilir, seçtiğiniz rotalardaki taşıma taleplerini görebilir, yeni siparişler alabilir ve hizmetleriniz için ödeme alabilirsiniz.

Not: Elle yazılmış, süresi dolmuş veya geçersiz belgeleri kabul edemiyoruz.

Hesabınızın inceleme aşamasında olması ekibimizin yüklediğiniz belgeleri kontrol ettiği anlamına gelir. Doğrulandıklarında Saloodo!’ya kayıt sırasında kullandığınız e-posta adresine bir email göndereceğiz. Bundan sonra Saloodo! hesabınıza erişebilir, tercih ettiğiniz tarih ve hatlarda navlun teklifleri verebilirsiniz.

 1. Öncelikle teslimat kanıtını (POD) yüklemelisiniz. Bu siparişi teslimini sistem üzerinden teyit ettiğinizde yada sürücünüz tarafından Saloodo! Sürücü Uygulaması üzerinden yapılabilir. Bu mümkün çünkü Saloodo! Sürücü Uygulaması sürücünüze entegre bir belge tarayıcı aracılığı ile teslim kanıtını (POD) tarama ve yükleme imkanı sağlar.
 2. Teslim kanıtı (POD) platforma yüklendikten sonra anında incelemesi için müşteriye gönderilir. Eğer müşteriniz 24 saat içerisinde yüklediğiniz teslim kanıtını (POD) reddetmez ise ödemeniz otomatik olarak onaylancak.
 3. Bu aşamda Saloodo! Tamamlanmış siparişiniz için ücret transferi sürecini başlatacak ve ödemenizi anlaşmalı sürelerde alacaksınız.

Sözleme muhattabınız DHL Freight Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. ‘dir. Sizin ve müşterinizin arasında iletişimi arttırarak daima güven, koruma ve şeffaflık hedefliyoruz. Uygun yükler bulmanıza, taşıma siparişlerinizi yönetmenize ve teslim kanıtı başarı ile yüklenip incelendikten sonra 14 gün içerisinde ödemenizi hızlı ve güvenli bir şekilde almanıza yardımcı oluyoruz.

Saloodo! Hesabı kullanmanın ücreti yada aylık maliyeti yoktur. Hesabınızı istediğiniz cihazdan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Buna ek olarak “Sürücü Uygulamamızı” Google Play Stor’dan ücretsiz olarak indirebilir, sürücünüze taşıma siparişleri atayabilir, kendisi ile toplama, dağıtım ve teslim kanıtı (POD) yüklemeleri sırasında iletişim kurabilirsiniz.

Hangi bölgeye taşıma siparişi bulmak istediğinizi seçmek için filtre özelliğini kullanın. Diğer bir seçenek kontrol panelinizde var olan siperişlerin arasından seçim yapmaktır. Eğer müsaitliğinize uyan bir talep bulduysanız teklifinizi verebilirsiniz. Bunu yaparak bir fiyat teklifi yapar, tarhileri seçer ve teklifinizin geçerlilik süresini belirlersiniz. Doğru detayları girdikten sonra “Teklif Ver”e tıklayın. Bu kadar!

Bu verdiğiniz teklifin yasal olarak bağlayıcı olduğu anlamına gelir. Bunun sonucunda yasal olarak müşterinin, şartları teyidinize istinaden sunduğunuz teklife belirtilen zaman aralığında sipariş verme hakkı doğar. Eğer müşteri sizin teklifinizi seçerse anlaşma konusu siparişi gerekli hizmeti sağlayarak tamamlama yükümlülüğünüz doğar.

“Arama” özeeliğini kullanarak daha fazla taşıma sipariş arayabilirsiniz. Bu size toplama tarihi, min./maks. Lademetre, yükleme ağırlığı ve yükleme tipi gibi kriterler ile (ADR’li, ADR’siz) yükleme planı yapma imkanı sunar.

Not: Tarih filtresinde seçtiğiniz tarih aralığı geçtiğinde daha fazla yükleme siparişi bildirimi almayacağınızdan filtredeki tarih bilgisini kaldırdığınızdan emin olunuz.

Evet. Böyle durumlarda lütfen turkey@saloodo.com‘deki ekibimiz ile iltişim kurunuz.

Saloodo! Karayolu taşımacılık sektöründe dijitalleşmenin öncülüğünü yapar. Çevrimdışı süreçlerden (kağıt bazlı iletişim, uzun fiyat pazarlıkları gecikmiş ödemeler) otomatize edilmiş süreçlere (aynı anda çok sayıda talebe erişim, dijital dökümantasyon, anlık yük takibi) geçişinize yardım ederek günlük süreçlerinizi basitletiriyoruz.

Sadece müşteriler tarafından onaylanmamış navlun tekliflerinizi iptal edebilirsiniz. Daha fazla ihtiyaç duymadığınız yükleme talepleri için navlun teklifinizi basitçe “teklifi iptal et” butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.
Taşıma Siparişi teklifinizin onaylandığı ve müşteri tarafından navlun bedelinin, taşımanın yapılabilmesi için gerekliliklerin yerine getirilmesi ve teslimatın tamamlanması için ödendiği anlamına gelir.

Navlun teklifiniz vergi öncesi brüt fiyat olarak gösterilir. Lütfen uygulanacak vergiler tüm masrafları dahil ettiğinizden emin olunuz.

Evet. Saloodo! ile firmanız için istediğiniz sayıda kullanıcı hesabı açabilirsiniz. Bu sadece firmanızın Saloodo!’daki hesabını açan ve belgelerini yükleyen firma yöneticisi tarafından yapılabilir. Eğer firma yöneticisi iseniz “Firma” kısmına erişebiliyor olmalısınız. “Firma” sayfasına girdiğinizde şirketinizdeki çalışma arkadaşlarınızın e-posta adreslerini ekleyin ve “Davet et” butanona tıklayın. Bu şekilde çalışma arkadaşlarınız yeniden firma kayıt süreçlerini tekrarlamadan hesapları için şifre oluşturabilirler.

Müşteri (taşıtan) taşımanın her dönüm noktasında bilgilendirilir. Örneğin bir sürücü atadığınızda, toplama ve teslimat saatlerini teyit ettiğinizde ve teslim kanıtını (POD) yüklediğinizde.

Not: Taşıma dönüm noktalarına dair güncellemeleri ve teslim kanıtı (POD) gibi belgeleri sürücüler de “Sürücü Uygulaması”nı kullanarak direkt olarak platforma yükleyebilirler. Gecikme yada mal hasarı gibi durumlarda lütfen taşıyıcı yönetim ekibimiz ile “turkey@saloodo.com” üzerinden iletişime geçiniz.

Ödeme onayı müşteri teslimat kanıtını (Pod) inceledikten sonra otomatik olarak yaratılır. Eğer geçmişteki taşıma siparişlerinize yönelik ek belgelere erişmek isterseniz “Arşivlenmiş Siparişler”e tıklayın.
Saloodo! Sürücü uygulaması ekibimiz tarafından sürücüleriniz ile iletişiminizi optimize etmek için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır.
Sürücü Uygulamamızı Google Play Store’da bulabilirsiniz. Basitçe uygulamayı ücretsiz olarak indirin ve telefon numaranız ve bir şifre ile hesabınızı kurun. Ugulama içerisinde tarafınıza atanan tüm taşıma siparişlerini gözden geçirebilirsiniz. Uygulama 13 farklı dilde kullanılabilir. Böylece daima “Profil Ayarları”ın dan sizin veya sürücünüzün tercih ettiği dil ayarlarını seçebilirsiniz. Not: Uygulama şu anda yalnızca android kullanıcıları için mevcut. Bu konuda bir değişiklik olması halinde bültenlerimizde anons edilecektir. Bu yüzden bültenlerimize abone olduğunuzdan ve güncel bilgilere eriştiğinizden emin olunuz.

Saloodo! Sürücü uygulaması ekibimiz tarafından sürücüleriniz ile iletişiminizi optimize etmek için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır.

Kaydol ve giriş yap
Sürücü Uygulamamızı Google Play Store’da bulabilirsiniz. Basitçe uygulamayı ücretsiz olarak indirin ve telefon numaranız ve bir şifre ile hesabınızı kurun. Ugulama içerisinde tarafınıza atanan tüm taşıma siparişlerini gözden geçirebilirsiniz. Uygulama 13 farklı dilde kullanılabilir. Böylece daima “Profil Ayarları”ın dan sizin veya sürücünüzün tercih ettiği dil ayarlarını seçebilirsiniz.

Not: Uygulama şu anda yalnızca android kullanıcıları için mevcut. Bu konuda bir değişiklik olması halinde bültenlerimizde anons edilecektir. Bu yüzden bültenlerimize abone olduğunuzdan ve güncel bilgilere eriştiğinizden emin olunuz.

Toplama ve teslimat raporu verin


Uygulama içerisinde sürücünüz toplama ve teslimat noktalarını direkt olarak raporlayabilir. Eğer trafik sıkışıklığı yada herhangi başka bir sebeple gecikme olursa sürücünüz bunu da ayrıca raporlayabilir ve gerçek varış saatini güncelleyebilir. Bunların dışında başka bir sorun olması halinde “Sorun Bildir” butonuna tıklayarak direkt olarak uygulama üzerinden bildirim yapılabilir. Bu bildirimler Saloodo! üzerindeki kontrol panelinde size ve müşteriye gösterilir.
Taşıma taleplerine bakın
Platform üzerinde tüm mevcut taşıma taleplerine erişim sağlarsınız. Sürücünüz bu linki ayrıca Whatsapp, Slack, Messenger veya Gmail gibi diğer platformlarda paylaşabilir ve favorilerine ekleyebilir.
Taşıma aracı ekleyin
Siz veya sürücünüz belirli bir günde hangi taşımayı yapacağına bağlı olarak taşıma aracı da ekleyebilir. Daha fazla araç eklemek taşımasını yapabileceğiniz yüklemeler bazında daha fazla öneri almanızı sağlayacaktır.

 • Uygulamayı indirmeniz ve kullanmanızın ek bir maliyeti yoktur.
 • İngilizce, Arapça, Hindu & Urdu da dahil pek çok dil arasından seçim yapma imkanı
  Birden fazla araç ekleyebilir ve araçlarınızın ölçüleri doğrulktusunda yükleme önerileri alabilirsiniz.
 • Önemli bilgileri takip etmek kolay. Size uygulama için taşıma bildirimleri ile asla canlı bir güncellemeyi kaçırmayın
 • Toplama ve teslimat noktalarına varış saatlerinizi raporlayarak asla yanlış anlaşılmalara yada gecikmelere maruz kalmayın.
 • Taşıma sırasında herhangi bir problemi anlık olarak raporlama imkanı.
 • Talebi paylaşmak istediğiniz kişilere gönderebilmek için başka uygulamaları kullanabilme imkanı.
  Sürekli kullandığınız rotalarınızı ekleyin – uygulama bunları kullanarak sizin rotalarınıza uygun yükleme önerilerinde bulunsun.
 • Çevrenizde var olan ücretsiz park alanlarını önceden görerek zaman ve yakıt tasarrufu yapın.
 • Belirli özellklerine göre park alanlarını filtreleyin (internet erişimi, yakıt istasyonu, duş, araç servis istasyonu, vb.)
Saloodo! Bilgilerinizin kaybolması yada yanlış ellere geçmesini önlemek için gerekli teknik önlemleri alır. Bilgileriniz halka açık olmayan güvenli bir operasyon ortamında saklanır. Gerekli durumlarda bilgileriniz SSL teknolojisi ile şifrelenerek gönderilir. Bu internet tarayıcınızın da desteklediği durumlarda bilgisayarınız ile Saloodo! arasında kabul edilmiş bir şifreleme prosedürü olduğu anlamına gelir.
 1. Saloodo! Anasayfasının sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 2. Bir sonraki adım “Şifrenizi yeniden belirleyin” butonuna tıklamak ve Saloodo!’ya kayıt sırasında kullandığınız e-posta adresini girmek.
 3. Bundan sonra “bağlantıyı gönder” butonuna tıklayın. Şifrenizi yeniden belirlemek üzere bir bağlantı içeren e-posta alacağınız için hem gelen kutunuzu hem de önemsiz posta kutunuzu kontrol ettiğinizden emin olur.

Ekibimiz ile Pazartesi’den Cuma’ya 08:30 – 17:30 saatleri arasında iletişim kurabilirsiniz. (Resmi tatiller hariçtir.)Diğer talepleriniz için:

 1.  Bizi … nolu numaradan arayın
 2. Bize turkey@saloodo.com adresinden e-posta ile ulaşın.